Kategorie: Starší žáci

FK Nepomuk - SK Klatovy 1898 1:4 (0:3)

17. kolo krajského přeboru starších žáků

I z dohrávky vítězně !!!

Po cenném a zaslouženém vítězství v Tachově jeli klatovští staršíci k dalšímu ostrému zápasu už ve středu. V rámci dohrávky odloženého utkání je čekal opět nepříjemný soupeř, tentokrát v Nepomuku.

Z nervózního vstupu do utkání se rychleji vzpamatovali hosté a slušnou kombinační hrou si pomalu ale jistě vynutili územní převahu. Tato převaha začala přinášet ovoce už ve 12. min. a během následující desetiminutovky rozhodli celé utkání. Ale pěkně popořádku. Ve zmiňované 12. min. se na hranici pokutového území domácích dostal k míči M.Kutka a jeho odvážný průnik zastavila domácí obrana jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu i s pomocí tyče proměnil J.Kirpal - 0:1. O sedm minut později si M.Kutka narazil míč s J.Kirpalem a prvně jmenovaný i s pomocí teče domácí obrany zvyšoval na 0:2. Velmi dobrých deset minut uzavřel ve 23. min. M.Šedivec, který s přehledem zakončoval opět po přihrávce J.Kirpala. Závěr I. půle si hosté zkušeně pohlídali a i díky tomu mohli jít k poločasové přestávce vcelku s luxusním náskokem.

I ve II. poločase se hrálo především podle not hostů a po čtyřech minutách zvyšoval už na 0:4 J.Fiala. V pohodě hrající hosté domácí téměř k ničemu nepouštěli, a když už se přece jenom rodil náznak jejich šance, dokázala si s ní hostující obrana i s brankářem F.Muknašnáblem bez problémů poradit. Díky velmi slušnému náskoku dostala příležitost celá lavička, a přestože se na straně hostů už skóre neměnilo, dobře kombinovali a neustále ohrožovali domácí branku. O poslední změnu skóre se postaral domácí kanonýr A.Viktora, který po své individuální akci snižoval v 57. min. na konečných 1:4. Po závěrečném hvizdu s přehledem pískajícího M.Havránka se mohli i přes velkou zimu radovat hosté z dalšího zaslouženého vítězství.

Sestava: F.Muknšnábl - L.Rajtmajer, D.Hais, A.Kravec, M.Jiřík - L.Marek, M.Kutka, V.Petrželka, J.Kirpal, J.Fiala - M.Šedivec

Střídali: O.Burcal, H.Svatoň, M.Karásek, K.Kovářík

Branky: J.Kirpal (PK), M.Kutka, M.Šedivec, J.Fiala

Trenéři: Radek Bilíček, Ondřej Karásek, Karel Kutka:

„Velmi cenné vítězství v Tachově klukům pravděpodobně dodalo patřičné sebevědomí a i přes počáteční nervozitu v úvodu utkání si dokázali postupně vytvořit územní převahu. Rychlá kombinace na domácí platila a i díky ní si kluci během deseti minut vytvořili rozhodující náskok. Určitě je dnes všechny včetně náhradníků za předvedený výkon musíme pochválit, ale abychom jenom nechválili. Ještě pořád je v naší hře spousta situací, ve kterých absolutně zbytečně ztrácíme míč, a pak už záleží jenom na kvalitě soupeře, který nás za tyto chyby dokáže potrestat. Zatím nám to ale vychází a budeme všichni doufat, že nám to vydrží co nejdéle. Velké poděkování míří do řad rodičů a našich příznivců, kteří i přes velmi chladné počasí vážili cestu do Nepomuku a po celou dobu kluky vytrvale povzbuzovali. Snad jsme je dnešním výkonem a předvedenou hrou dokázali alespoň trochu zahřát."