Kanonádu na Rozvoji odnesl Jindřichův Hradec

16.10.2021

Díky famóznímu týmovému představení a dvougólovým střelcům Zajíčkovi s Krejčiříkem jsme deklasovali Jindřichův Hradec vysoko 6:2 azároveň jsme se posunuli na čtvrté místo tabulky.

Přitom hned ve třetí minutě jsme inkasovali z první vážnější akce soupeře. Jindřichův Hradec se ale z vedení neradoval dlouho. Michal Lukeš v 17. minutě z pravé strany hřiště naservíroval přes celé pokutové území míč nabíhajícímu obránci Adamu Vackovi, jenž z prvního doteku trefil přesně – parádní utaženou ránou pravačkou na vzdálenější tyč nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci – vyrovnáno, 1:1.
A u zásahu mladého beka to v podání klatovského mančaftu neskončilo. O chvíli později už totiž domácí vedli. Do parádního centru Presla se hlavou opřel agilní Zajíček, jenž vymetl šibenici svatyně jihočeského protivníka – 2:1.
Ofenzivní představení, které se muselo divákům líbit, pokračovalo i nadále. Na hranici ofsajdu vyrovnal po půl hodině hry hostující Kevin Strejček. Gólman Novák byl proti jeho pokusu z bezprostřední blízkosti zcela bezmocný. Do kabin ale přece jenom odcházeli spokojenější domácí. Po faulu na Antonína Presla nařídil rozhodčí Hrivík pokutový kop. Na penaltový puntík si míč postavil Martin Janda a střelou do pravého spodního rohu vrátil svému týmu vedení – 3:2.

V 60. minutě mohl navýšit náskok Klatov forvard Presl, ale v těžké pozici stíhán vracejícím se obráncem Hradce ve skluzu těsně minul. Za okamžik se dostal do šance i střídající Krejčířík, avšak gólman Zejda jeho střelecký pokus tentokrát ještě vyrazil. Neuběhlo totiž ani dvacet vteřin a už se na hostující bránu řítil znovu. Tentokrát ale našel před prázdnou brankou zcela volného Zajíčka, pro něhož nebyl problém uklidit míč do odkryté brány. V 71. minutě se dočkal i neúnavný Krejčířík, který se na levé straně elegantně zbavil svého strážce a tvrdou ránou parádně rozvlnil síť za zády gólmana Zejdy. Šestý gól Klatov pak mohl pak vstřelit Michal Lukeš, ale ani jeden z jeho dvou nebezpečných pokusů brankou neskončil. Klatovští borci se ale do konce zápasu šesté branky přece jen dočkali. Rychlík Zdeněk Krejčířík opět utekl obraně a střelou o tyč rozjásal klatovské publikum pošesté.

Klatovy si tak připsaly další tři body do tabulky divizní skupiny A a do posledních dvou podzimních zápasů s nejlepšími týmy celé soutěže (s Lomem a Přešticemi) půjdou ve velmi dobrém rozmaru. „Bylo znát, že se do sestavy vrátili Milan Mészáros s Tondou Preslem, kteří hru pozvedli. Celkově musím všechny kluky pochválit, protože jsme konečně hráli oba poločasy a ne jenom jeden,“ říkal spokojený trenér Michal Hoffmann. „V prvním poločase mě ale Jindřichův Hradec hodně překvapil. Má v týmu sice hodně urostlých chlapů, ale hrál velmi dobrý fotbal. Myslím si, že se fanouškům musel zápas líbit, a to je hlavní,“ dodal kouč.

Branky: 22. a 66. Zajíček, 71. a 88. Krejčiřík, 17. Vacek, 36. Janda z penalty – 3. Cettl, 30. Strejček. Rozhodčí: Hrivík – Fišer, Severýn. ŽK: 2:3. Diváci: 200
SK Klatovy 1898: Novák – Rajtmajer, Presl (84. Aizner), Janda, Mészáros, Zajíček, Vacek (84. Daněk), Brabec (64. Krejčiřík), Sojka, Lukeš, Prančl (79. Michal Marek). Trenér: Michal Hoffmann.
Jindřichův Hradec: Zejda – Šmíd, Vaš, Koktavý, Blažek, Waník (84. Cypra), Votava, Völfel, Strejček (76. Nováček), Cettl (71. Distel), Mischnik. Trenér: Roman Lukáč.