Ve 2.kole divize si za vítězství proti Mýtu připisujeme tři body

7.8.2021

Po úvodní výhře 2:1 nad rezervou Českých Budějovic ve druhém kole divize na domácím hřišti porážíme Slavoj Mýto 3:0.

Úvodní dějství příliš fotbalové krásy nepobralo. Na Rozvoji se hrál bojovný fotbal s minimem šancí na obou stranách. V 10. minutě se ale přece jen mohlo skóre poprvé změnit. Po přímém kopu z levé strany kapitánovi Milanu Mészárosovi chyběly ke skórování jen decimetry - jeho pohotová hlavička prostor tří tyčí těsně minula.
Ve 24. minutě se vyznamenal domácí brankář Tomáš Novák, který tentokrát v bráně nahradil absentujícího parťáka Ondřeje Valeše, jenž chytal před týdnem proti jihočeskému Dynamu. Mladý gólman tygřím skokem zneškodnil nebezpečný pokus hostujícího Martina Lávičky z dobrých pětadvaceti metrů.
Když následný rohový kop klatovská obrana odvrátila, bylo to z prvního poločasu po hříchu všechno. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu, který ve druhé části hry dával šance na vítězství oběma týmům.

Velkou příležitost ke skórování měli po hodině hry nejprve hosté. Gólman Novák se stoperem Jindřichem Sojkou ale nebezpečí před vlastní brankou i s trochou dávkou pověstného štěstí zažehnali.
Dvacet minut před koncem duelu se fanoušci, kterých do ochozů nedorazilo málo, konečně dočkali. Po faulu na Antonína Presla, letní posilu z jihočeského Písku, odpískal hlavní rozhodčí pro domácí tým přímý volný kop z hranice šestnáctky. Exekuce se ujal sám faulovaný Presl a utaženou ránou ke vzdálenější tyči propálil hostujícího Vilda poprvé.
O šest minut později bylo na Rozvoji ještě veseleji. Po bezvadně rozehraném rohovém kopu se nádhernou hlavičkou trefil nikým neatakovaný mladý stoper Lukáš Rajtmajer – sedmnáctiletý talent, který do Klatov přišel z mládeže Viktorie Plzeň.
Gólovou dvanáctiminutovku domácí zakončili další trefou a znovu po standardní situaci. Lukešův pokus se dostal k důraznému Mészárosovi, který překonal gólmana Slavoje Vilda potřetí – 3:0.

Kromě důležitého vítězství je pozitivem také návrat dlouhodobě zraněného záložníka Jakuba Brabce, který v 88. minutě nahradil Michala Lukeše.

Zápas splnil přesně to, co jsme od něj čekali. V první půli jsme se přes dobře organizované Mýto vůbec nemohli prosadit. V poločase jsme si ale řekli, že hru musíme zrychlit a hlavně zjednodušit. Všechny góly jsme dali ze standardek, které jsme ve čtvrtek dobře natrénovali. Děkujeme i fanouškům, kteří nás přišli podpořit,“ uvedl po zápase pro Klatovský deník spokojený kapitán Milan Mészáros.

Branky: 70. Presl, 76. Rajtmajer, 81. Mészáros. Rozhodčí: Jansa. ŽK: 1:2. ČK: 86. Brož (Mýto). Diváci: 200.

SK Klatovy 1898: Novák – Rajtmajer, Marek (62. Prančl), Janda, Mészáros, Krejčiřík, Zajíček (77. Aizner), Vacek, Sedláček (46. Presl), Sojka, Lukeš (88. Jakub Brabec). Trenér: Michal Hoffmann.
Mýto: Vild – Patrovský, Grambal, Brož, Brudna, Renza (55. Hereit), Skopový, Lávička (76. Jánský), Frizoni, Buršík (71. Staněk), Nový. Trenér: Luboš Vašica.