O vítězi v Hořovicích rozhodl první poločas

3.10.2020, autor: admin

O vysoké výhře 4:1 na hřišti Hořovicka jsme rozhodli už v prvním poločase, ve kterém jsme vstřelili všechny 4 góly.

Úvod klání přitom nabídl fanouškům v ochozech, kteří si v Hořovicích před dnešní platností nouzového stavu naposledy užili fotbal na vlastní oči, celkem vyrovnanou a útočnou partii. Hrálo se ve vysokém tempu, oba týmy bojovaly a nenechaly protivníkovi ani jeden metr volného prostoru. Nečekaná komplikace nastala pro hostující tým už ve 12. minutě, kdy trenér Hoffmann musel vystřídat zraněného Boška, na jehož místo nastoupil Michal Marek.

V 17. minutě však pro Klatovy přišla radostnější zpráva – a sice první gól v síti domácího gólmana Nováka. Autorem šťastné branky byl útočník Adam Aizner, který se po minulém zápase proti silné Soběslavi trefil také do sítě Hořovic – 0:1.

O chvíli později mohli domácí vyrovnat, ale střela jednoho z borců v modrých dresech se z hranice šestnáctky mezi tři tyče nevešla. Další komplikace pro hosty přišla ve 23. minutě, kdy musel střídat i kapitán Mészáros, jehož nahradil Tříska.Poté Klatovští mohli své vedení navýšit, ale gólman Hořovic byl proti střeleckým pokusům připraven. V 31. minutě byl už ale i on bezmocný. Hosté zvýšili na 2:0 opět zásluhou Aiznera. O dvě minuty později bylo na klatovské lavičce ještě veseleji. Prančl vymyslel krásnou přihrávku na nabíhajícího Lukeše, který si našteloval míč na silnější levou nohu a propálil domácího brankáře potřetí – 0:3.

Klatovy byly na koni a do konce prvního poločasu, který se Západočechům vydařil na jedničku s hvězdičkou, přidaly ještě jeden gól. Krásný brejk po ose Aizner – Krejčiřík – Lukeš, zakončil posledně jmenovaný – 0:4.

První velkou příležitost druhé půle měly Hořovice, ale klatovská obrana i díky odkopu míče jednoho z beků z brankové čáry odolala. O malou chvíli později se do šance po standardní situaci drali také hosté, ale závar v pokutovém území nakonec zůstal jen závarem.

V 60. minutě hry se Klatovy dostaly do rychlého brejku, míč na hranici velkého pokutového území dostal Adam Aizner, ale technickým pokusem branku minul. Klatovští fotbalisté i přes vedení 4:0 nepolevili a dále si vytvářeli šance. Proti hlavičce Jandy musel skvěle zakročit brankář Březina, který v poločase vystřídal Nováka.

V 70. minutě se po delší době opět měnilo skóre – tentokrát ale vstřelili gól domácí hráči – 1:4. V závěru mohly Hořovice ještě snížit, ale povedená akce zakončená hlavičkou k brance nakonec nevedla.

Michal Hoffmann: „Kluci zaslouží pochvalu, především za výkon v prvním poločase. Konečně jsme dali góly z šancí, ze kterých jsme je dát měli. Ve druhé půli už to z naší strany nebylo ono, ale vyhráli jsme. Chtěl bych také pochválit výkon rozhodčích, kteří pískali naprosto skvěle.