Z Berouna bez bodu

20.9.2020, autor: admin

V zápase 5.kola v Berouně jsme bojovali víc proti rozhodčím než proti domácím a po prohře 2:0 se vracíme domů bez bodu.

Domácí vstoupili do utkání, které se hrálo za příjemného počasí, aktivněji. Vytvořili si územní převahu a donutili klatovského gólmana Nováka k několika dobrým zákrokům. Z první trefy se radovali v 18. minutě, kdy propadl dlouhý míč až k Davidu Soukupovi, jenž z bezprostřední blízkosti propálil Nováka. Druhý zásah Berounští přidali o sedm minut později, kdy se hlavou po standardní situaci prosadil nikým nekrytý David Počta – 2:0.

Klatovští borci se dlouho nemohli dostat do tempa, a to i díky zvláštnímu posuzování některých zákroků v podání hlavního sudího Miroslava Novotného, jenž evidentně neměl svůj den. Na to doplatil těsně před přestávkou útočník František Diviš, jenž po jednom takovém verdiktu poslal sudímu vulgární vzkaz. Výsledek? Červená karta a předčasný odchod do sprch.

Od té doby tempo a úroveň hry opadla, domácí však byli i nadále aktivnější, a i když se pošumavské družstvo snažilo, v oslabení to zkrátka nešlo. V závěru mohli ještě domácí skóre navýšit, ale nařízenou penaltu zneškodnil skvělý brankář Novák.

Michal Hofmann: „Rozumím, že se někdy připískává domácím, ale tohle byl vrchol. To nemělo s fotbalem nic společného. Od začátku zápasu bylo jasné, jak to dopadne. Zbytečně nás to stálo čas a peníze za cestu. Kdyby nám řekli předem, jak to bude, nemuseli bychom tam jet a bylo by to férovější.