Kategorie: Muži A

Admira Praha - SK Klatovy 1898 A 1:2 (0:1)

Divize sk. A - 17. kolo, 19. 3. 2017

Začátek utkání patřil domácímu mužstvu a v první čtvrthodině si vytvořilo dvě velmi dobré příležitosti ke skórování. Nejdříve v 6.min. po získání míče těsně za polovinou hřiště využili přečíslení a rychlého přechodu do protiútoku, v koncovce střelu domácího hráče zastavila tyč Rojíkovy branky. Následně pak Rojík chvíli zaváhal s odkopem, dostal se pod tlak útočníka domácích, přišel o míč a následnou střelu před brankovou čárou vyrazil skluzem Žáček.
Další pasáž hry již byla vyrovnanější, dokázali jsme míč podržet, zakombinovat a také ohrožovat branku domácích. Velmi dobrou příležitost nevyužil Pavlovič, následně po přihrávce Bezděka v bezprostřední blízkosti branky netrefil míč Krásný. Přišla však 43. min. hry, Bezděk ve zdánlivě těžké pozici vybojoval rohový kop, po jeho zahrání míč letěl ven z pokutového území, Dolanský se do něj opřel bez přípravy a nádherně trefil horní růžek branky domácích, 0 : 1.

Druhý poločas domácí zahájili náporem, přišla série standartních situací a v 52. min. jsme si nepokryli hráče na zadní tyči, který lehký centr hlavou usměrnil do branky, 1:1. Domácí mužstvo se snažilo o vítěznou branku, mělo územní převahu, nám se však naskytala možnost brejkových situací. Několik jich bylo velmi slibných. Ale ta pravá přišla v 82. min., Bezděk svedl souboj s obránci, v pokutovém území se uvolnil a předložil zpětnou přihrávku nabíhajícímu Lukešovi. Ač tísněn dvěma obránci, míč umístil k tyči do horní poloviny branky, 1 : 2. A tento výsledek již se musel uhrát, ubojovat, neboť na Admiře se zase často nevyhrává. Velmi dobrý výkon, tomu i odpovídající výsledek.

Milan Dejmek, trenér Klatov: „Tři body jsou pro nás strašně cenné, protože z Admiry se body moc vozit nebudou. Soupeř byl prvních dvacet minut lepší a měl šance na skórování. I nadále měl optickou převahu, držel míč na kopačkách, ale bylo to po vápno. Vysloveně gólovku si nevypracoval. My jsme hrozili z brejků, ve druhé půli jsme jich měli několik slibných a nakonec z jednoho rozhodl Lukeš zápas."

Michal Lukeš, obránce Klatov: „V neoblíbený čas jsme přijeli k utkání do Prahy. V začátcích obou poločasů nás Admira zatlačila a do našeho vápna létal jeden centr za druhým. My jsme se snažili podnikat nebezpečné kontry a celkem se nám dařilo dotáhnout je do zakončení. Pro nás velmi cenné, a především ubojované body. Ačkoliv nás Admira víceméně celý zápas přehrávala, nakonec odvážíme tři body do Klatov."

Další zápas: Klatovy vs. Rokycany, sobota, 15:00, Rozvoj

Sestava: Rojík - Lukeš, Žáček, Janda, Rybák (62. min. Cibulka) - Pavlovič, Mészáros, Dolanský ( 77. min. Lucák), Krásný (84. min. Kaas) - Kotrba - Bezděk

Střídali: Sklenář, Bošek, Marek

Branky: Dolanský, Lukeš

Trenér: Dejmek